infografika o Powstaniu warszawskim

BohaterOn – włącz historię – zajęcia w klasie 7a

Uczniowie  klasy 7a wraz z nauczycielem języka polskiego p. Bernadettą Walczak realizowali projekt „BohaterOn – włącz historię”.

BohaterON – włącz historię! to ogólnopolska kampania mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. Jest realizowana od 2016 roku przez trzy wrocławskie organizacje: Fundację Rosa, Fundację Sensoria i Fundację Pokolenia Kolumbów, których działaniom przyświeca hasło: Pamięć – Edukacja – Pomoc.

Lekcja realizowana była w oparciu o opracowany przez specjalistów materiał dydaktyczny. Nauczyciel stosował metody aktywizujące: infografikę oraz metodę 5W+H. Wykorzystano technologię informacyjną. Uczniowie pracowali w dwuosobowych zespołach i wykonywali infografiki zgodnie z instrukcją nauczyciela.

Efektem zajęć było: doskonalenie umiejętności pracy zespołowej, umiejętności gromadzenia, segregowania informacji z różnych źródeł, doskonalenie umiejętności sporządzania notatki w zróżnicowany sposób, wzbogacenie wiedzy historycznej, umiejętności  prezentacji i uzasadniania własnego zdania.