Grupa uczniów klasy IIIb prezentuje wykonane przez siebie prace plastyczne.

Spotkanie z Asiunią – bohaterką książki Joanny Papuzińskiej i tradycje Świąt Zadusznych

Lekcja biblioteczna o tęsknocie, rozłące, stracie oraz  nadziei i miłości.

Uczniowie klas III uczestniczyli w lekcji bibliotecznej, którą podzielono na dwa etapy.

I etap lekcji bibliotecznej II etap lekcji bibliotecznej
W pierwszym etapie lekcji bibliotecznej omówiliśmy losy Asiuni, głównej bohaterki książki Joanny Papuzińskiej.
Nazwaliśmy uczucia dziewczynki, takie jak:
strach, lęk, bezradność, strata, tęsknota, nadzieja, miłość.
Zastanawialiśmy się nad tym, co
czuła wtedy, gdy straciła najbliższych.

Dzieci bardzo polubiły tę małą postać, ponieważ mimo wielkiej straty wykazała się bohaterstwem i odwagą.

Trzecioklasiści słusznie dostrzegli, że Asiunia bardzo uważnie obserwuje świat i stara się jak
najwięcej zrozumieć, choć przecież dla tak małej dziewczynki jest to strasznie trudne.

W drugim etapie lekcji bibliotecznej skupiliśmy się na Tradycjach Świąt Zadusznych.
Dzieci wysłuchały utworu Doroty Gellner pt. „Dla tych, którzy odeszli”.

Podsumowaliśmy zajęcia pięknymi
słowami płynącymi z wiersza: „ Dla tych, którzy odeszli płomień na wietrze kołysze wiatr,
Dla nich tyle kwiatów pod cmentarnym murem
I niebo jesienne u góry.