„Tylko jedna jest taka noc,
Śpiewać nam się godzi
Gdy na ziemię Pan z nieba zszedł,
I w stajence się narodził”

Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest odgrywanie inscenizacji o Bożym Narodzeniu zwanych Jasełkami. W tym roku uczniowie klas 3a i 3b pod kierunkiem pań Małgorzaty Małek, Małgorzaty Suchoń i Katarzyny Romanik przygotowali przepiękne przedstawienie, które zaprezentowali rodzicom, społeczności szkolnej oraz przedszkolakom.

Obok aniołów, Józefa i Maryi „Dzieciątko w żłobie” witali pastuszkowie, Trzej Królowie i dzieci z różnych stron świata. Scenografia, stroje, muzyka, a przede wszystkim gra aktorska wytworzyły niepowtarzalny nastrój. Wszyscy występujący uczniowie wykazali się dużym kunsztem aktorskim i muzycznym. Ich gra była pełna otwartości, szczerości, prostoty i ciepła. Wzruszeni rodzice mogli zachwycić się publicznym występem swoich pociech.

To wydarzenie pokazało, że zaangażowanie, współpraca i praca zespołowa przynoszą wspaniałe rezultaty