Półkolonia w naszej szkole
Wakacje to czas przeznaczony na odpoczynek od nauki oraz zregenerowanie sił po trudach szkolnych zmagań.
W dniach 12 – 23 lipca 2021 r. odbywała się w naszej szkole półkolonia letnia. która była dla dzieci okazją do wzajemnych spotkań, wspólnych zabaw, a także doskonałą lekcją historii, przyrody i bezpieczeństwa. Twórcze zajęcia artystyczne, pełne emocji zmagania sportowe oraz intelektualne inspiracje – to tylko niektóre z atrakcji przygotowanych dla dzieci.
W Pałacu Młodzieży uczestnicy półkolonii brali udział w zajęciach judo, plastycznych, muzycznych, tanecznych oraz mały odkrywca.
W Parku Strzeleckim dzieci uczestniczyły w grach i zabawach ruchowych na świeżym powietrzu.
Uczestnicy półkolonii wzięli również udział w sportowej Olimpiadzie Wakacyjnej na obiekcie TOSiR przy ul Krupniczej, zdobywając liczne medale.
W szkole odbywały się zajęcia kreatywne, podczas których można było wykonać własny kubek czy las w słoiku.
Największą atrakcją była wycieczka do Ciężkowic, gdzie półkoloniści zwiedzali Muzeum Przyrodnicze oraz Rezerwat – Skamieniałe Miasto.
Uczniowie wzięli również udział w konkursie plastycznym „Kolorowa pocztówka z Tarnowa” oraz sportowych „Rzut do kosza”, „Konkurs rzutów karnych”
Najlepszym uczestnikom konkursów wręczono dyplomy i nagrody.
Wszystkie dzieci na zakończenie półkolonii otrzymały pamiątkowe upominki.

